دستگاه تصفیه آب ro

دستگاه تصفیه آب ro

دستگاه تصفیه آب ro مناسب برای تصفیه انواع آب های چاه ، آب دریا و آب های رود خانه می باشد. دستگاه تصفیه آب ro به منظور کاهش املاح معدنی آب (کل جامدات محلول TDS) مورد استفاده قرار می گیرد. پکیج تصفیه آب ساخت شرکت آبرام متشکل از چند بخش شامل پیش تصفیه، تصفیه اصلی و سیستم گندزدایی آب می باشد. در مناطقی که کیفیت آب آشامیدنی با میزان استاندارد سازمان ملی استاندارد متفاوت می باشد این دستگاه کاربرد دارد. همچنین در خروجی تصفیه خانه های فاضلاب جهت استفاده مجدد از پساب نهایی از این دستگاه استفاده می گردد.

 

حداقل تجهیزات مورد نیاز در تصفیه آب اسمز معکوس (RO) عبارتند از پمپ فشار قوی ، مدول ،شیر فشار شکن ، شیر اطمینان ،سیستم های اندازه گیری و کنترل (فشار سنج و جریان سنج). ساده ترین دیاگرام یک تاسیسات تصفیه خانه آب به روش اسمز معکوس نشان داده شده است.  این سیستم شامل یک پمپ فشار قوی ، یک دستگاه مدول اسمر معکوس و دو فشار سنج در ورودی و خروجی تاسیسات مدول ها است که فشار مدول را نشان می دهد. دو دستگاه اندازه گیری که هر کدام مقدار آب تصفیه شده و پساب خروجی را نشان می دهند. از روی این دو جریان سنج نسبت بین آب تصفیه شده و پساب خروجی تعیین می گردد.

ساده ترین دیاگرام تصفیه خانه آب به روش اسمز معکوس

در مواردی که لازم باشد، آب تصفیه شده با کیفیت بالای آب تولید شود (کیفیت آب صنعتی که در صنایع مورد استفاده قرار می گیرد) می توان عمل تصفیه را در دو مرحله انجام داد. بدین ترتیب که آب تصفیه شده خروجی مرحله اول را ورودی مرحله دوم قرار داده و پساب مرحله دوم را به مرحله اول بازگشت داد.

قیمت فیلتر شنی

عمل سیستم اسمز معکوس جداسازی مواد حل شدنی و مواد حل نشدنی در آب است. مقدار این مواد جدا شدنی بستگی به شرایط سیستم تصفیه دارد. مقدار موادی که از آب جدا می شود ، مواد حذف شده و آنچه که در آب باقی می ماند مواد عبور کرده نامیده می شود. مقدار مواد حذف شده بستگی به پارامتر های مختلفی دارد. چنانچخ غلظت آب خام ورودی Ce و غلظت مواد باقی مانده در آب تصفیه شده Cp باشد، درصد مواد حذف شده  R برابر است با :

درصد مواد حذف شده  R تصفیه آب

اگر غلظت پساب خروجی Cr فرض شده و ضریب تبدیل Y  باشد. در این صورت :

 

اگر Y=0.75 باشد، مساوی است با 4 تا Ce. که هدف آن است که سعی شود، ضریب Y به بیش از ۲۰ تا ۳۰ درصد برسد که در این صورت تصفیه مقدماتی لازم خواهد بود. مقدار ضریب تبدیل بهینه را می توان با آنالیز آب خام تعیین کرد که البته هرچه Y بزرگتر باشد به تصفیه مقدماتی بهتری نیاز است. ولی از طرف دیگر باید مصرف حداقل انرزی را برای تولید هر مترمکعب آب تصفیه شده در نظر گرفته شود.

قیمت فیلتر شنی

 

Rating: 4.0/5. From 1 vote.
Please wait...
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *