تهران ،حکیمیه ،دانشگاه شهید بهشتی ،پردیس فنی شهید عباسپور ،ساختمان دکتر حسابی ،مرکز رشد ، شرکت آبرام تلفن : 09127628430 - 73932113(021)

دستگاه تصفیه آب RO

دستگاه تصفیه آب RO

دستگاه تصفیه آب RO مناسب برای تصفیه انواع آب های چاه ، آب دریا و آب های رود خانه می باشد. دستگاه تصفیه آب ro به منظور کاهش املاح معدنی آب (کل جامدات محلول TDS) مورد استفاده قرار می گیرد. پکیج تصفیه آب ساخت شرکت آبرام متشکل از چند بخش زیر است:

 1.  سیستم پیش تصفیه آب
 2. پمپ های فشار بالا
 3. تصفیه نهایی آب با بوسیله ممبران های اسمز معکوس
 4. گندزدایی آب خروجی
دستگاه تصفیه آب با ظرفیت های متفاوت بر اساس نیاز آب مصرفی ساخته می شود.

در مناطقی که کیفیت آب آشامیدنی با میزان استاندارد سازمان ملی استاندارد متفاوت می باشد این دستگاه کاربرد دارد. همچنین در خروجی تصفیه خانه های فاضلاب جهت استفاده مجدد از پساب نهایی از این دستگاه استفاده می گردد.

کاربرد دستگاه تصفیه آب ro

پکیج تصفیه آب RO ساخت شرکت آبرام برای تصفیه آب های زیر مناسب است :

 1. تصفیه آب چاه
 2. تصفیه آب دریا
 3. تصفیه آب رودخانه
 4. تصفیه آب قنات ها
 5. تصفیه آب های لب شور

مشخصات پکیج تصفیه آب ro

با توجه به ظرفیت دبی آب مورد نظر جهت تصفیه آب ابعاد و مشخصات دستگاه تصفیه آب RO متفاوت است. در تمامی دستگاه های شرکت آب راهبر محاسب ، تجهیزات زیر جهت فرآیند های تصفیه مورد استفاده قرار می گیرد:

 1. بوستر پمپ ورودی : جهت تامین فشار لازم برای  BackWashفیلتر شنی و فیلتر کربنی
 2. فیلتر شنی : آب از فیلتر شنی عبور داده می شود تا کدورت آن کاهش یابد ، فیلتر شنی تحت فشار يک فیلتر چند منظوره است که ذرات معلق تا 50میكرون را حذف می کند. اختلاف دانسیته بین لايه های مختلف شن باعث می شود که بعد از backwashلايه های مختلف از هم جدا شوند.
 3. فیلتر کربن : بعد از ورود آب به فیلتر شنی، آب وارد فیلتر کربن می شود. فیلتر شنی باعث حذف بو ، مزه ، کلر آزاد و همچنین تا حدودی باعث کاهش رنگ موجود درآب می شود.
 4. فیلتراسیون میکرونی : فیلتر کارتريج های رسوبگیر برای حذف ذرات رسوب ، شن ، خاك و گل ولای تا اندازه 5 میكرون طراحی شده است. آب از دیواره فیلتر به سمت مرکز آن عبور می کند ذرات در دیواره فیلتر به دام می افتد.
 5. پمپ فشار بالا RO:  جهت تامین فشار مورد نیاز ممبران ها
 6. ممبران ها : آب پس از عبور از پمپ فشار بالا طبقاتی وارد فیلتر اصلی یعنی ممبران می شود که باعث کاهش کل جامدات محلول (TDS) آب می گردد.

  مقایسه ممبران هایRO با سایر انواع فیلتر های تصفیه آب
 7. محفظه تحت فشار: ممبران داخل محفظه تحت فشار قرار میگیرد.
 8. سیستم تزریق آنتی اکسالانت : مواد شیمیايی ضد رسوب برای جلوگیری از گرفتگی و ايجاد رسوب روی ممبران ها استفاده می شوند. مقدار آنتی اسكالانت تزريق شده درآب خام ورودی بین 3تا5 PPM می باشد. اين کار باعث افزايش طول عمر ممبران ها می شود.
 9. ابزار کنترلی
 10. شاسی ، شیر آلات و لوله کشی :تمامی تجهیزات بر روی شاسی قرار می گیرد.
 11. سیستم شستشو دوره ای : دستگاه دارای سیستم اتوفلاش می باشد بطوريكه مخزن cip زمان کارکرد دستگاه با آب تصفیه شده پر و هنگام خاموش شدن دستگاه آب با  TDSپايین وارد ممبران شده و جايگزين آب خام در ممبران شده و از گرفتگی رسوب جلوگیری می کند.
 12. سیستم گندزدای با UV

در مواردی که لازم باشد، آب تصفیه شده با کیفیت بالای آب تولید شود (کیفیت آب صنعتی که در صنایع مورد استفاده قرار می گیرد) می توان عمل تصفیه را در دو مرحله انجام داد. بدین ترتیب که آب تصفیه شده خروجی مرحله اول را ورودی مرحله دوم قرار داده و پساب مرحله دوم را به مرحله اول بازگشت داد.

 

ساده ترین دیاگرام تصفیه خانه آب به روش اسمز معکوس

 

نطر به اهمیت بسیار بالا ممبران های RO در تصفیه آب برخی از منایع تامین کننده این شرکت به شرح زیر می باشد:

 

قیمت فیلتر شنی

 

برچسب ها : , , , , , , ,

به اشتراک بگذارید :