تهران ،حکیمیه ،دانشگاه شهید بهشتی ،پردیس فنی شهید عباسپور ،ساختمان دکتر حسابی ،مرکز رشد ، شرکت آبرام تلفن : 09127628430 - 73932113(021)

پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلنی

پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلنی

پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلنی محصول شرکت آبرام از جنس پلی اتیلن سنگین (HDPE 100) می باشد. این پکیج ها ، با روش های هوادهی گسترده(EAAS)  و یا MBBR  تولید و عرضه می گردد. یکی از مهم ترین ویژگی های پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلنی کیفیت بالا و مقاومت مناسب در برابر خوردگی و همچنین قیمت مناسب آن می باشد. با توجه به اینکه فاضلاب ها به شدت خورنده می باشند و عموما شاخص پی اچ (PH) در آنها به شدت متغیر ، پکیج های پلی اتیلنی مزیت پیدا می کنند.

 

پکیج پلی اتیلنی تصفیه فاضلاب

این پکیج ها ابتدا به صورت پیش ساخته در کارگاه شرکت آب راهبر محاسب ساخته می شوند و سپس در محل مورد نظر کارفرما دفن شده و مورد بهره برداری قرار می گیرند.

واحد های پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلنی

  • آشغالگیر

آشغالگیر ، اولین واحد در تصفیه خانه فاضلاب می باشد. هدف از آشغالگیر جمع آوری جامدات و مواد جامد مانند سرنگ ، فیلتر سیگار ، بطری و شیشه های شکسته نوشابه و … می باشد. زیرا که عموما مشاهده شده است که متاسفانه به دلیل فرهنگ سازی غلظ بسیاری از زباله ها در فاضلاب زیخته شده که این باعث مشکلاتی می گردد. لذا آشغالگیر در انواع مختلف  به صورت میله ای و سبدی و … عرضه می گردد. اما در این پکیج ها به صورت سبدی و شبکه شبکه عرض می گردد.

  • بی هوازی

واحد بی هوازی یکی از واحد های بسیار موثر با راندمان بالا در پکیج های تصفیه فاضلاب پلی اتیلنی می باشد. واحد بی هوازی انوع مختلفی دارند.  این واحد کمک شایانی به کمیت و کیفیت فاضلاب خروجی از سیستم تصفیه خانه می کند. واحد بی هوازی پس از واحد آشغالگیر قرار گرفته که فاضلاب پس از آشغالگیری به این واحد سر ریز می شود.

  • هوادهی

مرکز اصلی سیستم تصفیه ، واحد هوادهی می باشد. هوادهی به معنای تجزیه بیولوژیکی فاضلاب می باشد. بدین روش که مواد آلی موجود در فاضلاب خام در معرض توده بیولوژیکی(میکروارگانیسم) قرار گرفته و در حضور اکسیژن و در شرایط پی اچ مناسب و دمای مناسب شروع به تجزیه آلایندگی ها آلی فاضلاب می نمایند. هوای این بخش توسط بلوئر های هوادهی تولید شده و از طریق لوله کشی به کف مخزن هوادهی رسانده شده و توسط دیفیوزر های نصب شده در این قسمت توزیع و پخش می گردد.

 

هوادهی به آب ،  تست مخزن هوادهی فاضلاب
  • ته نشینی

فاضلاب پس از اینکه در زمان ماند مناسب در تانک هوادهی قرار گرفت و مرحله اکسیداسیون بیولوژیکی را پشت سر گذاشت برای جداسازی مواد معلق و میکروارگانیزم ها و زلال سازی بایستی به حوضچه ته نشینی هدایت شود. حوضچه ته نشینی به شکل قیف بوده و و از کف آن جامدات ته نشین شده  به تانک هوادهی برگشت داده می شود. و از سرریز های بالای حوض ته نشینی پساب زلال شده به سمت محل کلرزنی هدایت می شود.

در شکل زیر به صورت شماتیک چیدمان واحد های تصفیه خانه مشخص گردیده است.

تصفیه فاضلاب به روش لجن فعال با هوادهی گسترده
  • خط برگشت لجن

برگشت لجن در بهره برداری و راهبری و کارکرد درست سیستم بسیار تاثیر گذار است. به طوری که تنظیم جریان لجن برگشتی یکی از اصول تاثیر گذار راهبری تصفیه خانه ها می باشد. با توجه به موزانه جرم این موزانه ممکن می باشد. جنس خط برگشت لجن معمولا از استیل با لوله های پلی اتیلن می باشد.

  • کلرزنی

پساب زلال شده پس از حوضچه ته نشنی به قسمت کلرزنی هدایت شده و پس از آن به سمت کلرزنی رفته و گندزدایی در آن قسمت اتفاق می افتد. کلرزنی باعث از بین رفتن تمامی میکروارگانیزم های آلاینده می شود.

 

 

برچسب ها : , , , , , , , , ,

به اشتراک بگذارید :