تهران ،حکیمیه ،دانشگاه شهید بهشتی ،پردیس فنی شهید عباسپور ،ساختمان دکتر حسابی ،مرکز رشد ، شرکت آبرام تلفن : 09127628430 - 73932113(021)

پکیج پلی اتیلنی تصفیه فاضلاب

پکیج پلی اتیلنی تصفیه فاضلاب

پکیج پلی اتیلنی تصفیه فاضلاب محصول شرکت آبرام از جنس HDPE 100  پلی اتیلن سنگین می باشد. پکیج های پلی اتیلنی تصفیه شامل مراحل متعادل ساز ، هوادهی ، ته نشینی و گندزدایی فاضلاب می باشد. پلی اتیلن سنگین HDPE 100  پلیمر تولید شده از اتیلن مونومر می باشد. این پلی اتیلن ها ، همراه با مقدار بالای نسبت استحکام به دانسیته جهت استفاده در پکیج های تصفیه فاضلاب بسیار کاربردی هستند. مزیت نسبی این پکیج ها ، استحکام بالای پکیج های پلی اتیلنی در برابر خورندگی بالای فاضلاب و همچنین مناسب بودن قیمت آنها نسبت به آهن می باشد.

 

پکیج  تصفیه فاضلاب تولیدی شرکت آبرم به صورت دفنی می باشد.

روش تصفیه پکیج پلی اتیلنی تصفیه فاضلاب

روش تصفیه در پکیج های تصفیه فاضلاب ، روش لجن فعال می باشد که می توان بر حسب نیاز کافرما به صورت روش های هوادهی گسترده (EAAS) و یا روش تصفیه فاضلاب با بستر متحرک  MBBR و یا به روش SBR (برای ظرفیت های پایین) اجرا کرد.

 

مراحل تصفیه فاضلاب در پکیج های پلی اتیلنی تولیدی شرکت آبرام به صورت تصویر زیر می باشد. که ابتدا فاضلاب آشغاگیری شده تا ذرات درشت فاضلاب به سبد آشغاگیر منتقل شود.  در مرحله بعدی فاضلاب به مخزن هوادهی شده ، تا مراحل تجزیه بیولوژیکی فاضلاب اتفاق بیفتد. در این مرحله بار آلی که توسط میکرو ارگانیزم ها قابل تجزیه می باشد ، کاهش می یابد.  پس از این مرحله فاضلاب وارد حوض ته نشینی شده و مرحله زلال سازی در این حوض انجام می شود. پساب زلال از بالای حوض ته نشینی به سمت حوضچه کلرزنی هدایت می شود و از کف حوض ته نشینی میکرواگرانیزم ها به حوضچه هوادهی برگشت داده می شود. 

مزایا پکیج تصفیه فاضلاب

 1. خروجی فاضلاب تصفیه شده بر اساس استاندارد سازمان حفاظت محیط زیست می باشد.
 2. مقاوم در برابر خوردگی بالا فاضلاب
 3. امکان ساخت در کارگاه شرکت آبرام و انتقال پس از ساخت به محل
 4. نصب به صورت دفنی در زمین
 5. راهبری و نگه داری ساده
 6. عدم تولید بو به دلیل به صورت دفنی

اجزا پکیج تصفیه فاضلاب

 • آشغاگیر

عملکرد آشغالگیر که در ورودی به سیستم تصفیه فاضلاب قرار دارد. جهت از بین بردن جامدات و آشغال های شناور یا معلقی که در فاضلاب می باشد.  از بین بردن این مواد به سایز و فاصله میله های آشغالگير و نيز مشخصات مواد جامد موجود در فاضلاب، بستگي دارد. 

 • هوادهی

سیستم هوادهی به فاضلاب از طریق بلوئر های هوادهیمی باشد. هوا تولید شده توسط بلوئر ها از طریق لوله کشی ها مشخص به کف حوضچه هوادهی انتقال داده می شود. سپس با استفاده از دیفیوزر ها ، این هوا به فاضلاب منتقل و مراحل تجزیه بیولوژیکی فاضلاب انجام و ترکیبات آلاینده فاضلاب تجزیه می گردد.

 • ته نشینی

پس از هوادهی، فاضلاب وارد حوضچه ته نشینی می شود تا فرایند ته نشینی و جدا سازی لجن از پساب تصفیه شده ، انجام شود.

 

حوضچه ته نشینی و وی ناچ های پکیج تصفیه فاضلاب
 • کلرزنی

پکیج تزریق کلر شامل بک مخزن 300 یا 200 لیتری به همراه میکسر بوده که پس از به هم زدن آب و هیپوکلریت کلسیم و آماده سازی به پساب تزریق می شود.

 • تابلو برق

بمنظور کنترل بخش های مختلف پکیج تصفیه فاضلاب مانند بلوئر ها ، پمپ ها ، دوزینگ پمپ کلر نیاز به تابلو برق اتوماتیک می باشد تا تمامی بخشهای پکیج کنترل شده و همه فرآیند ها به صورت اتوماتیک اتفاق بیقتد.

 

 

برچسب ها : , , ,

به اشتراک بگذارید :